imge

 

 

 

ürünler   referanslar  hakkımızda  iletişim

finnforest | trip trap | wisa

WISA

Ahşap, kontrplağın en önemli ham maddesi olan doğal ve yenilenebilir bir kaynaktır. Kontrplak üretiminde genel olarak Huş (Betula pendula, hardwood) ve Ladin (Picea abies, softwood) ağaçları kullanılmaktadır.

1.5 .. 3.2 mm kalınlığındaki ağaç katmanlarının üst üste ve lif yönleri birbirine dik olacak şekilde getirilmesi, üretilen kontrplağın kullanılacaği dış ortam veya iç mekana göre seçilen tutkalın katman aralarına uygulanması ile üretilir.

Üretilen kontrplaklar temelde yapısal amaçlı olmakla beraber, huş kontrplağı mobilya imalatında, taşıma sektöründe ve doğrama imalatlarında da kullanıma uygun yüzey ve mukavemet değerlerine sahiptir.

Özel uygulamalar için bu kontrplaklara fenolik film, plastik laminat, doyurulmuş kağıt, fiber takviyeli reçine, boya veya cila ile kaplama yapılabilir. Bu uygulamalar ile kontrplak aşınmalara, darbelere, sürtünmelere, kimyasal etkilere karşı önemli bir dayanım kazanmaktadır.

Özel kesimler, boyamalar, CNC uygulamaları ve kenar kesimleri yapılabilmektedir. Bitmiş ürün olarak gelen kontrplak ön imalatı kaldırması ve montaj kolaylığı dolayısıyla ekonomi sağlamaktadır.

başa dön

e-mail

Zeytinoğlu Cad. Yeşerti Sokak 19/2 80630 Akatlar / İstanbul
Tel: 0212 352 01 55 - 352 01 85 Faks: 0212 352 04 88